Jeszcze kilka dni i połowa sezonu wakacyjnego będzie tylko wspomnieniem. W tym czasie w PALPS zaczyna się nowa historia. Zatem nie przedłużając poniżej to co dla Was przygotowaliśmy na nadchodzący sezon Pomorskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej

 1. Rozrastamy się! W ramach PALPS, począwszy od sezonu 2019/2020 będą funkcjonowały dwie klasy rozgrywek
  1. Liga Męska – w podziale na Super Ligę oraz I Ligę [obie po 8 drużyn]
  2. Liga Mikstów – w tym roku przewidujemy jedną grupę dla 8 drużyn, jednak w kolejnych zamierzamy zwiększać ilość miejsca dla kolejnych drużyn.
 2. Każda z drużyn grających w PALPS rozegra w sezonie 2019/2020 aż 16 spotkań zgodnie z przepisami gry w piłkę siatkową Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Znaczy to, że sety będą toczyć się do osiągnięcia przez jedną z drużyn 25 punktów z zachowaniem dwupunktowej przewagi, a także do trzech wygranych setów. Tym samym będzie więcej dobrej gry i dobrej zabawy!
 3. W ramach Ligi Męskiej będzie istniała możliwość awansu i spadków. Ostatnia drużyna Super Ligi automatycznie spada do I Ligi, za to pierwsza drużyna I Ligi automatycznie awansuje do Super Ligi. Przedostatnia drużyna Super Ligi zmierzy się w spotkaniu barażowym z drugą drużyną I Ligi o prawo do gry w Super Lidze.
 4. Transmisje ze spotkań, relacje video, wywiady, tabele i zdjęcia. Czyli to czego do tej pory na parkietach PALPS nie było, będzie dostępne od ręki. Nie tylko na FB ale także na przebudowanej już wkrótce stronie PALPS, czy też kanale YT!
 5. Wszystkie spotkania będą rozgrywane na jednej sali sportowej – Pozytywna Szkoła Podstawowa w Gdańsku. Dodatkowo dla drużyn dostępne będą godziny treningowe do indywidualnego wykorzystania.
 6. Stały harmonogram gier, który będzie dostępny już od początku naboru. Dlatego też zapraszamy kibiców do dopingowania swoich ulubionych drużyn bezpośrednio podczas dni meczowych a nie tylko przed ekranem komputera
 7. Sędziowie Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej zapewnią sędziowanie na odpowiednio wysokim poziomie, tak by wyniki rzeczywiście odzwierciedlały poziom gry drużyn. W spotkaniach finałowych obsady sędziowskie będą powiększone.
 8. Na koniec święto siatkówki wspólne dla wszystkich klas rozgrywek! Dzień podczas którego przygotujemy w pełni profesjonalną transmisję meczową dla każdego meczu finałowego, wraz z dużą ilością imprez towarzyszących dla kibiców jak i zawodników.
 9. Możliwość ekspozycji dla ew. partnerów i sponsorów poszczególnych drużyn, nie tylko na koszulkach meczowych ale także na stronie www rozgrywek, fanpage’u a także sali sportowej podczas trwania spotkań. Jeśli potrzebujecie dodatkowych materiałów marketingowych do rozmów ze sponsorami, chętnie je Wam udostępnimy.
 10. Za uczestnictwo w rozgrywkach istnieje możliwość wystawienia faktury/podpisania umowy sponsorskiej.

Zgłoszenia startują od 5 sierpnia 2019 za pośrednictwem formularza do pobrania na stronie. Zapisy przyjmujemy do wyczerpania ilości dostępnych miejsc. Nie później jednak niż:
👉 do 30 września dla drużyn grających w Super Lidze Męskiej
👉 do 7 października 2019 dla drużyn w pozostałych Ligach

Pierwszeństwo przy przyjęciu do Super Ligi Męskiej mają drużyny które zajęły pierwsze 8 miejsc w rozgrywkach PALPS w sezonie 2018/2019 i wyślą formularz zgłoszeniowy do dnia 15 wrześnie 2019.

Koszt uczestnictwa w rozgrywkach to 3 100 zł od drużyny na cały sezon, co daje od 207 zł do ok 260 zł za osobę, czyli od 13 zł do 17zł / osobę za spotkanie.

Masz pytania? Napisz do nas – z chęcią na nie odpowiemy: siatkowka[at]tss.org.pl

Organizatorem rozgrywek począwszy od XXIII sezonu Pomorskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej – 2019/2020 jest Trójmiejskie Stowarzyszenie Sportowe

Posted in palps, tss.