Wielkie emocje w II kolejce fazy play-off

Cóż to był za weekend! Z ósemki ćwierćfinalistów wyłoniła się czwórka półfinalistów, ale jedynie ubiegłorocznemu mistrzowi udało się zachować czyste konto. W pozostałych meczach mieliśmy walkę punkt za punkt, niespodziewane powroty, szaloną radość zwycięzców i smutek pokonanych.

Zaczynamy jednak od rozgrywek toczących się w grupach I oraz J. Tutaj powoli zaczyna się kształtować ostateczna kolejność, jednak póki co, nikt nie podejmuje się wskazać zwycięzców. Zbyt wiele scenariuszy jest możliwych. W grupie I w meczu na szczycie drużyny Jastrzębi i Dystryktu 12 II stworzyły prawdziwy siatkarski horror. Dwa sety wygrane dwoma punktami dla ekipy z SP12, kolejne dwa dla Jastrzębi. I wreszcie tie-break, który ostatecznie – i znowu dwoma punktami! – na swoją korzyść rozstrzygnął Dystrykt. Zmory+ wykorzystały sytuację i po pokonaniu w trzech setach Wilków Północy (choć “nie było łatwo”, jak w pomeczowym “wywiadzie” zdradziła Zmora Naczelna) wskoczyły na pierwsze miejsce w grupie. Dystrykt i Jastrzębie mają po jednym punkcie straty do liderów. W ostatnim meczu tej grupy Lwy Gedanensis wyszarpały jednego seta Huraganowi, ale pozostałe trzy sety padły łupem teamu z SP61.

W grupie J pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosła druga drużyna Koniczynek SP8, pokonując 3:1 Nadmorskie Piranie. Tym samym “zębate ryby” straciły szanse na wygranie grupy, a Koniczynki wskoczyły na czwartą lokatę. Liderem pozostają Polanki, które pokazały, co to znaczy determinacja i wola zwycięstwa. Grając mordercze 5 setów zaledwie w piątkę, pokonały ekipę Trójki 3:2. Po piętach depczą im Orły. Drużyna z SP80 w czterech setach rozprawiła się z sympatyczną ekipą Trzynastki.

W fazie pucharowej drużyny walczące o miejsca 9-16 “umówiły się” na wyniki 3:1. Zwycięstwa zanotowali Kościuszkowcy, Super Team 47, Neptun Orunia i Fairy Tail. Najtrudniejszą przeprawę mieli gracze z Oruni, którym “Kaczki” z SP48 napsuły sporo krwi. Trzy bardzo zacięte sety i dopiero w czwartym Ducky Fellows opadli nieco z sił, oddając ostatnią partię do 19.

Na koniec crème de la crème minionego weekendu czyli ćwierćfinały. Na naszym facebookowym profilu możecie znaleźć wideo z każdego ćwierćfinału, więc tutaj dla kronikarskiego porządku zamieszczamy tylko krótkie notki.

Dystrykt 12 I – ZMORY

W pierwszym ćwierćfinale tego sezonu Dystrykt 12 I zmierzy się z drużyną Zmor. Czy"Czołg" utrzyma dobrą passę, a może ZMORY zrobią wszystkimi niespodziankę i wyeliminują faworytów z walki o medale? Jedno jest pewne – spotkanie warto zobaczyć. Zostańcie z nami.1/4 finałów Dystrykt 12 I vs ZMORY

Opublikowany przez ALSR – Amatorska Liga Siatkówki Rodziców na 17 marca 2018

Ćwierćfinały rozpoczęli urzędujący mistrzowie. Jak przystało na faworyta, Dystrykt 12 uporał się ze Zmorami w trzech setach. Ambitnie grające Zmory trzymały wynik mniej więcej do połowy każdego seta, po czym “dwunastka” włączała wyższy bieg i odjeżdżała, zyskując bezpieczną przewagę.

Suns SP14 – STO 2

Spotkanie pomiędzy Suns SP14 a STO2 zawsze obfituje w emocje. Nie tylko te na boisku ale również wsrid wiernych kibiców. W roku ubiegłym, w fazie medalowej, obie drużyny walczyły o trzecie miejsce. Zwyciestwo zanotowały "Słońca". Jak będzie w drugim ćwierćfinale tego sezonu? Dowiemy sie już niebawem.1/4 finałów Suns SP14 vs. STO2

Jako następne na parkiecie zameldowały się ekipy Suns SP14 i STO 2. Jak zawsze w spotkaniach między tymi zespołami nie brakowało iskier, emocji i zwrotów akcji. Już w trakcie pierwszej wymiany Piotr Szczepański z STO 2 niefortunnie spadł na nogę partnera z drużyny i sympatycy STO zamarli. Na szczęście Piotr wie, co to dobra rozgrzewka, więc nic poważnego się nie stało i szybko wrócił do gry. Mimo to, pierwszego seta dość łatwo wygrali przeciwnicy. Potem była już wymiana cios za cios. Być może zabrakło trochę szczęścia, a może zadecydowała lepsza dyscyplina taktyczna “Słońc”. Grunt, że po ostatnim gwizdku czwartego seta, to gracze Suns padli sobie w objęcia, ciesząc się z awansu do półfinału.

Koniczynki I SP8 – Rakiety I PSP

Trzeci ćwierćfinał zapowiada się równie emocjonalnie co dwa poprzednie. Koniczynki I SP8 będą próbowały powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu, kiedy to w starciu z Rakietami I PSP wyeliminowały tych drugich z walki o podium. Rakietom marzy się rewanż i odprawienie z kwitkiem siatkarzy spod znaku czterolistnej koniczyny. Jaki będzie wynik stracia? Oglądajcie naszą relację a jeszce lepiej przybywajcie na salę sportowa Pozytywnej Szkoły Podstawowej. Boczne wejście od strony parkingu.1/4 finałów Koniczynki I SP8 vs. Rakiety I PSP

Opublikowany przez ALSR – Amatorska Liga Siatkówki Rodziców na 18 marca 2018

To był mecz z podtekstami. W ubiegłym sezonie obie drużyny spotkały się dokładnie w tej samej fazie rozgrywek. Wtedy lepsi byli “czterolistni”, wygrywając po tie-breaku. Jak było tym razem? Początkowo przewagę zdobyły Koniczynki, prowadząc w pierwszym secie już pięcioma punktami. Zryw Rakiet pozwolił graczom z PSP dojść, a następnie wyprzedzić przeciwnika i mimo nerwowej końcówki wyrwać pierwszego seta. W drugim pewnie triumfowali zawodnicy z SP8, trzeci padł łupem Rakiet. Czwarty set – i jak się okazało ostatni – toczył się pod dyktando gospodarzy rozgrywek, przy czym niezwykle zdeterminowane Koniczynki obroniły aż trzy piłki meczowe i miały nawet w górze piłkę na remis. Efektowny blok Rafała Bartelika pozbawił jednak zielono-białych graczy marzeń, a Rakietom dał awans do pierwszej czwórki.

Kojoty – Muszkieterowie

Ostatni ćwierćfinał to spotkanie w którym zmierzą się drużyny spoza "wielkiej czwórki" poprzedniego sezonu. Zarówno Kojoty jak i Muszkieterowie zostali wyeliminowani z walki o medale przez swoich rywali juz w ćwierćfinale. Na koniec poprzednich rozgrywek przyszło im się spotkać w walce o 5 miejsce, które ostatecznie zajeli siatkarze ze szkoły podstawowej nr 85. Kto się odważy wytypować wynik tego starcia? Zapraszamy nie tylko na salę sportową ale i przed "telewizory".1/4 finałów Kojoty vs. Muszkieterowie

Muszkieterowie, niesieni fanatycznym dopingiem swoich kibiców, rozpoczęli z wielkim animuszem, wygrywając pierwszego seta do 21. W drugim koncentracja i spokój Kojotów pozwoliły im wyrównać stan meczu. Trzeci set to już była walka na całego. Muszkieterowie zyskali w końcówce przewagę i prowadzili nawet 24:20. Nie wystarczyło! Kojoty znowu pokazały serce czempionów pierwszego sezonu, dogonili przeciwników (w czym wydatnie pomogły im błędy własne Muszkieterów) i wyrwali tego wydawałoby się przegranego seta na przewagi. W czwartym secie rozkojarzeni gracze z Oliwy nie sprostali naporowi zawodników z Jasienia i ostatecznie przegrali do 19.

Pary półfinałowe tworzą Dystrykt 12 I – Rakiety I PSP oraz Suns SP14 – Kojoty. Już nie możemy się doczekać! Teraz jednakże czas na leczenie obolałych mięśni i przygotowywanie taktycznych niespodzianek. Do zobaczenia za 3 tygodnie!

Na koniec ciekawostka. O tym, że warto przychodzić na mecze naszej ligi przekonujemy od dawna. Kto wytrwał do końca weekendowych rozgrywek, mógł liczyć na nie lada gratkę. W niedzielę na sali Pozytywnej Szkoły Podstawowej pojawił się mistrz świata juniorów i zawodnik Trefla Gdańsk, a prywatnie syn jednego z graczy Kojotów – Szymon Jakubiszak. Kto wie, może niedługo mistrz ALSR będzie zapraszany na przedsezonowe sparingi 😉