V kolejka ALSR – raport

Zakończyliśmy V kolejkę Fazy I. Emocji nie brakowało – z każdą kolejką robi się coraz ciekawiej. Choć są i tacy, którzy spodziewali się bardziej zaciętych spotkań. Co ważne, do rozegranie w tej fazie zostały tylko dwie kolejki – niektóre drużyny już teraz zapewniły sobie grę w play-off.

W najciekawszym meczu grupy A spotkały się niepokonane w tym sezonie drużyny Rakiet I PSP oraz Super Team 47. Zacięta walka toczyła się w zasadzie tylko do stanu 17:17 w pierwszym secie, potem Rakiety osiągnęły wyraźną przewagę i wygrały cały mecz 3:0, zapewniając sobie tym samym grę w play-off. Podobnie zespół STO 2 wygrywając swój mecz z Orłami 3:0 jest już pewien awansu do fazy play-off. Najbardziej zacięty w tej grupie okazał się mecz, w którym Lwy Gedanensis uległy Zmorom + 1-3. Na pocieszenie mogą jednak odnotować swój pierwszy wygrany set w tym sezonie – może prognostyk lepszych wyników w kolejnych meczach?

W grupie B drużyna Suns SP14 pokonała niezwyciężoną dotąd drużynę Ducky Fellows 3:0 i przewodzi tabeli bez straty choćby seta. Jednak to niedzielny mecz pomiędzy Trójką a Koniczynkami II dostarczył najwięcej emocji – była gra na przewagi, był tie-break. Oj działo się dużo. Ostatecznie swoje pierwsze zwycięstwo na koncie zanotowała drużyna Trójki i opuściła ostatnie miejsce w tabeli grupy B.

Wszystkie mecze grupy C rozgrywane były w niedzielę. Najbardziej atmosferę na sali PSP podgrzały swoją grą drużyny Huraganu 61 oraz Dystryktu 12 II. Po dwóch setach Dystrykt prowadził 2:0 i nic nie zapowiadało emocji, które miały nadejść. Stare porzekadło głosi, że kto nie wygrywa 3:0 przegrywa 2:3. Tak też było i w tym meczu, choć zacięta walka trwała do samego końca. Dość wspomnieć, że sety 4. i 5. kończyły się na przewagi! Kto nie widział – niech żałuje. W pozostałych meczach tej grupy drużyny Dystryktu 12 I oraz Muszkieterów zwyciężając po 3:0 zapewniły sobie już teraz grę w play-off.

W grupie D tylko jeden mecz nie zakończył się wynikiem 3:0. W starciu niepokonanych jak dotąd drużyn, ZMORY pokonały team Neptun Orunia 3:1 i znacząco przybliżyły się do fazy play-off. Podobnie blisko awansu jest drużyna Koniczynek I po pewnym zwycięstwie nad Fairy Tail. Do końca dwie kolejki spotkań i to pomiędzy tymi czterema drużynami rozstrzygnie się, kto w drugiej fazie będzie grał o rozstawienie w play-off. Matematyczne szanse mają wszystkie cztery drużyny, ale uzyskana dotąd przewaga punktowa jako faworytów wskazuje Koniczynki i Zmory.