Kolejna niedziela spędzona na hali. W moim wypadku prawie cała 😉 A co to oznacza? To, że spotkaliśmy się po raz trzeci żeby rozegrać kolejne spotkania ligowe. O tej kolejce można, że przebiegła w super atmosferze, bez większych niespodzianek w tabeli i na pewno z ładniejszymi zdjęciami niż te, które robię Wam telefonem 😀 Zapraszam do relacji.

Pierwszy mecz rozegrała ze sobą drużyna Dziadkersów ze Zręcznymi Bydgoszcz. Mecz zakończył się sporą różnicą bramkową, bo Dziadkersi pokonali chłopaków z Bydgoszczy aż 30:10. Dla mnie jednak najważniejsze wnioski z tego spotkania są takie: po pierwsze z meczu na mecz widzę ogromne zmiany w grze Zręcznych. Każdy chyba się ze mną zgodzi, że gołym okiem da się zauważyć serce i walkę jaką panowie zostawiają na boisku. Podkreślam to za każdym razem ale jestem zachwycona ich postawą i kibicuje im z całego serca J Co do naszych kochanych Dziadkersów to w końcu pokazali co potrafią, a to przełożyło się na wynik. Mnie cieszy też inny fakt. Widać, że kapitan drużyny przeprowadził męską rozmowę w drużynie, bo zgadzali się z każdą decyzją sędziego 😀 Oby tak dalej!

Mecz pomiędzy BST a Endriu Team Kwidzyn to kolejne spotkanie, które oglądaliśmy. Pierwsza połowa była bardzo zacięta. Zakończyła się wynikiem 10:10. Powiem Wam szczerze, myślałam, że Teamowi z Kwidzyna uda się przerwa zwycięską passe BST. Gra naszym obrońcom tytułu w ogóle się nie układała ale też Kwidzyn grał bardzo fajne spotkanie. W przerwie chyba ktoś musiał obudzić panów z BST bo po powrocie na boisko pokazali już na co ich stać. Ostatecznie wygrali z Kwidzynem 25:15 i tym samym umocnili swoją pozycję w tabeli.

Trzeci pojedynek rozegrał się pomiędzy Politechniką a Zręcznymi Bydgoszcz. Panowie z Polibudy mieli trochę utrudnione zadanie bo grali bez zmiany, ale mimo to dali radę zwyciężyć ze Zręcznymi. Szybki atak i świetne piłki posyłane przez bramkarza Politechniki okazały się kluczem do zwycięstwa. Był to drugi mecz panów z Bydgoszczy tego dnia i to na pewno w jakiś sposób zostało wykorzystane przez przeciwników. Jednak jak to bywa podczas meczów Zręcznych walka z ich strony jak zawsze była widoczna! Politechnika odnotowała kolejne zwycięstwo i do ostatniego spotkania pierwszej rudny podejdzie z kompletem punktów.

Ostatni mecz panów to pojedynek pomiędzy Endriu Team Kwidzyn a PG Veterans. Dla Kwidzyna było to drugie spotkanie tego dnia. Mimo to, walka z ich strony była jak zawsze widoczna. Weterani z Politechniki natomiast wyszli na boisko bardzo zmotywowani, bo do tej pory nie odnotowali żadnego zwycięstwa. To był on bardzo szybki mecz, żadna z drużyn nie miała czasu na odpoczynek. Panowie szli łeb w łeb, szybki atak funkcjonował i z jednej i z drugiej strony. Mimo wyrównanego spotkania, Team z Kwidzyna musiał uznać wyższość przeciwników, przegrywając z nimi 18:22. W ten sposób PG Veterans odnotowało pierwsze zwycięstwo. Gratulacje 🙂

Pierwszy mecz kobiet to spotkanie pomiędzy Uniwersytetem a Forever Young.  Na mecz lepiej przygotowane fizycznie przyszły zawodniczki UG. Należy jednak pamiętać, że panie z Forever Young dopiero we wrześniu stworzyły swoją ekipę, spotykając się ze sobą na treningu po latach 😉 Mimo ich ofiarności i zaangażowania nie mogły się przebić przez dobrze grające w środku pola zawodniczki AZS. Mecz zakończył się wynikiem 25:12 dla Uniwersytetu.

Ostatnie spotkanie kobiet to mecz pomiędzy Kadrą C a Politechniką. Jak zawsze czekałam na mecz Kadry z niecierpliwością 😉 Wcale nie dlatego, że tam gram ;). A tak na poważnie to pierwsza połowa meczu zdecydowanie na korzyść dziewczyn z Polibudy. Można powiedzieć, że praktycznie każdą swoją akcję w ataku zamieniały na bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wysokim prowadzeniem Politechniki 19:11. Ale Kadra C nie poddaje się tak szybko. Kilka słów otrzeźwienia na ławce i druga połowa przemawiała zdecydowanie na ich korzyść. Przez 10 minut nie pozwoliły rzucić sobie bramki, a same po ataku szybkim zdobyły ich kilka. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania było 19:17 dla Politechniki. Dziewczyny z PG wzięły czas, trochę się obudziły i wtedy mecz zaczął się na nowo. Dorzuciły kilka bramek i spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem. Wynik końcowy to 25:21. W ten sposób Politechnika umocniła swoją pozycję w tabeli.

Kolejne mecze za nami, zmiany w tabeli zrobione. Następne spotkanie już 2 lutego i będą to ostatnie mecze pierwszej rundy. Osobiście nie mogę się doczekać najbardziej dwóch spotkań. Walka o pierwsze miejsce między PG a BST , a drugie spotkanie to chyba każdy się domyśla 😉 . Zapraszamy i do zobaczenia 🙂

Posted in palpr.