Spotkanie kapitanów drużyn – podsumowanie

W krótkich żołnierskich słowach podsumowujemy spotkanie kapitanów:

1. ALSR to inicjatywa rodziców, tworzymy ją wszyscy – za darmo, w wolnym czasie i z własnej inicjatywy. Traktujmy się nawzajem z szacunkiem.
2. Rozgrywki będą się toczyły w 3 szkołach: w PSP na Azaliowej, w ZSO nr 8 na Meissnera oraz w ZKPiG 21 na Marusarzówny. Losowanie zdecydowało przynależność do grup i to gdzie kto będzie grał – do sprawdzenia tutaj.
3. Do obsługi rozgrywek nie zatrudniamy pracowników, więc wszyscy czujmy się gospodarzami – pomóżmy przygotować salę do gry i po rozgrywkach doprowadzić ją do stanu wyjściowego.
4. Na rozgrywki zapraszamy kibiców, rodziny, dzieci. Są mile widziani i zachęcamy by tworzyć społeczności kibiców wokół drużyny. Zabierajcie swoje rodziny i kibiców ze szkoły. Wspólnie dbajmy o ich bezpieczeństwo – zwróćmy uwagę czy dzieci przebywają w sektorach dla kibiców, kącikach dla dzieci, a nie na boisku gdzie mogą dostać piłką lub być stratowane przez graczy.
5. Organizacja gry:

 • przed każdym meczem drużyna ma do dyspozycji boisko na 20 min (czas na rozgrzewkę) a także 10 minut po meczu (rozciąganie). Wykorzystajcie ten czas, by uniknąć kontuzji
 • do meczu zgłaszamy max 12 graczy, liczba zmian nie jest ograniczona. Szczegółowe warunki zmian w regulaminie
 • Mecze będą sędziowane przez profesjonalnych sędziów z PZPS
 • w trakcie meczu sędziowie będą gwizdać dotknięcia siatki (dla naszego bezpieczeństwa)
 • w trakcie fazy zasadniczej drużyna może max 2 razy dokonać transferu zawodników w dowolnym czasie (nie ma okienka transferowego określonego w czasie)
 • Przełożenie terminu meczu – przysługuje 1 raz każdej drużynie, wyłącznie w fazie zasadniczej. O chęci przełożenia terminu należy poinformować z wyprzedzeniem minimum 7 dni organizatora. Przełożenie meczu odbędzie się wyłącznie za zgodą drugiej drużyny. Szczegóły w regulaminie.
 • do meczu może przystąpić minimum 4 graczy, jeśli stawi się mniej – walkower
 • 6. Koszulki – każda drużyna gra w jednakowych koszulkach z numerami. Przez maksymalnie pierwsze 3 kolejki dopuszczamy grę bez koszulek (max do 18.11, 19.11 w koszulkach). To czas na ich przygotowanie. Możecie skorzystać z usług Warsztatu Koszulkowego, partnera Ligi. Cena za koszulkę 50zł – dzianina sportowa, pełny zadruk. Wasz wybór oczywiście. Logo Ligi dostępne u Kuby.
  7. Brakujące logotypy drużyn muszą być dostarczone organizatorowi max do 15.10.2016
  8. Ubezpieczenie – prosimy graczy by wykupili NNW we własnym zakresie.

  Na koniec pamiętajmy o wspólnej integracji, mówieniu sobie po imieniu i przyjacielskiej atmosferze. Lepszemu poznaniu się wzajemnie mogą pomóc wspólne treningi, sparingi itp. Na wspólną imprezę trzeba poczekać do końca Ligi 🙂 Ale to od nas wszystkich zależy jak szybko się poznamy.

  Posted in alsr.