Tym razem obyło się bez niespodzianek, większość meczów zakończyła się wynikami 3:0 lub 3:1. Nie oznacza to oczywiście, że było łatwo. Drużyny weszły już w pełny tryb treningowy, na boisku testując nowe role i ustawienia.

Mogłoby się wydawać, że w lidze amatorskiej, na dodatek ze średnią wieku 40+, nie ma specjalnych przygotowań do meczów, a rozgrywki przebiegają w atmosferze pikniku. Rodzice z gdańskich podstawówek udowadniają, że jak się za coś zabierać, to na poważnie. Drużyny trenują, oglądają relacje ze spotkań przeciwników, analizują ustawienia by na swój mecz przyjść jak najlepiej przygotowanym. Nie traci na tym atmosfera, która jest bardzo przyjacielska, zarówno na boisku jak i na trybunach.

Drużyna Polanek (STO 1), podobnie jak w pierwszej kolejce, wyszła na boisko w pełni zmotywowana by sięgnąć po wygraną. To kolejny zacięty mecz w wykonaniu tej drużyny i znów było blisko. Muszkieterowie (SP70) dali z siebie wszystko by w tiebreaku nie odebrać sobie triumfu.
Niedźwiedzie (SP38) ryknęły groźnie przed meczem i zdaje skutecznie przestraszyły przeciwnika, bo pierwszy set grany na przewagi, rozstrzygnął się dopiero przy stanie 26:28 na korzyść Kościuszkowców (SP52). W kolejnych setach misiom zabrakło już siły w łapach, widać muszą jeszcze popracować nad kondycją albo strategią.
Fairy Tail (SP80) w spotkaniu z Rakietami II (Pozytywna SP) pokazały swoją przewagę na siatce, ich bloki i asekuracje dały im dużą przewagę. Rakiety walczyły ile sił, ale udało im się urwać tylko jednego seta.
Kolejna kolejka będzie rozegrana w pierwszy weekend listopada.