Rekrutacja na sezon 2017/2018

Wreszcie , nareszcie się zacznie! Śpieszymy poinformować, że rozpoczynamy rekrutacje do III sezonu Amatorskiej Ligi Siatkówki Rodziców, rok szkolny 2017/2018!!!!

Wrócą treningi, mecze, emocje, pot i zakwasy 🙂 Ale któż z nas na to nie czekał?!

Dla nas intensywna praca nad ligą trwa już od trzech miesięcy, tak by nowy sezon był jeszcze ciekawszy. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, posiwieliśmy, nauczyliśmy się wielu nowych słów w „łacinie”, ale wreszcie mamy to.

Kilka szczegółów organizacyjnych:

  • Do rozgrywek w tym roku wchodzą 32 drużyny
  • Drużyny przyjmujemy systemem kto pierwszy, ten lepszy – czekamy na formularz zgłoszeniowy z nazwiskami zawodników, potwierdzony przez szkołę (szczegóły TU)
  • Każda szkoła może wystawić maksymalnie dwie drużyny (pamiętajcie, że sezon długi i intensywny, więc warto mieć rezerwy)
  • Każda drużyna będzie grała minimum 15 spotkań w czasie od października do kwietnia
  • Nie ma podziału na pierwszą i drugą ligę, a system rozgrywek w szczegółach opisany jest TUTAJ
  • Udział w lidze wiąże się z opłatą 500zł od drużyny na cały sezon (co wychodzi średnio 3zł za mecz na zawodnika) Liga to coraz bardziej profesjonalna impreza i jej organizacja pochłania sporo kosztów , pracy i czasu: utrzymanie strony, domeny, serwera, druk materiałów itd.

Płatność przelewem na konto podane w szczegółach rekrutacji.

  • W obecnym sezonie nad bezpieczeństwem na każdej sali będzie czuwał Ratownik Medyczny
  • Obsada sędziowska na każdym meczu tradycyjnie już zapewniona
  • Nagrody – tu tradycyjnie walczymy o budżet sportowy dla szkoły naszych dzieci. Dodatkowo możemy liczyć na dyplomy, medale i puchary dla chwały drużyny.
  • Ze względu na zmiany organizacyjne w sieci szkół związane z reformą oświaty, w obecnym sezonie grę w drużynie umożliwiamy osobom, które były w składzie drużyny w poprzednich sezonach, a które obecnie ze względu na brak dziecka w danej szkole nie mogłyby się w niej znaleźć. Szczegóły w regulaminie.

Tradycyjnie zachęcamy wszystkich – nowych w lidze i weteranów- do przeczytania regulaminu i zaplanowania swoich aktywności wraz z harmonogramem rozgrywek ALSR 🙂 W tym roku, ze względu na przyjęty system rozgrywek, nie ma możliwości przekładania spotkań.

Spotkanie kapitanów  2 października 2017 roku, w Pozytywnej Szkole Podstawowej o godz. 18:30.

Uff, przebrnęliśmy przez formalności! Teraz tylko radość, ruch i przyjacielskie uściski, kiedy w końcu Was spotkamy po tej długiej przerwie!

Posted in alsr, tss.