Podsumowanie trzeciego turnieju plażowego ALSR Volleyball Beach Cup 2018

Trzeci turniej ALSR Volleyball Beach Cup rozpoczął się od rozważań „czy będziemy grać?” Pogoda przez kilka dni przed turniejem częstowała nas obficie deszczem i do końca nie było wiadomo kiedy przestanie.
Kiedy przyjechaliśmy na miejsce o 8mej jeszcze padało, a pan z obsługi kącika ogniskowego był nawet skłonny się założyć, że nikt nie przyjdzie 🙂
Boiska były w dobrym stanie, a prognozy wskazywały na rozjaśnienia. Dotarli niemal wszyscy gracze (następnym razem się założę!), więc po szybkiej kawie i drożdżówce czas było rozpocząć rozgrywki. Po pierwszym gwizdku deszcz ustał, a później już tylko słońce…
Za pyszne drożdżówki i bułeczki dziękujemy Piekarni Gneba. Wiemy gdzie szukać kolejnych wypieków 🙂

Na boiskach pojawili się gracze debiutujący w plażowej ALSR, więc nie było wiadomo czego się spodziewać. Cieszymy się również z faktu, że poznaliśmy nowe osoby, nie grające w ALSR, tym bardziej, że okazały się poważnym wzmocnieniem.
9 spotkań zakończyło się tiebreak’iem, z czego 6 w playoff, co świadczy o wyrównanym poziomie rywalizacji. Często o wygranym meczu decyduje zapas sił i koncentracja, więc nikt nie stoi na straconej pozycji.

W meczu o 3 miejsce między Gangiem Krystyny a Szybkimi Lotencjami, emocji było co nie miara, najpierw Gang rozgromił Lotencje do 11, by w kolejnym secie ulec do 15. O losie spotkania zdecydował tiebreak. Były piękne długie wymiany, zaskakujące zagrania i coraz mniej sił w nogach i rękach. Ostatecznie spotkanie wygrał Gang Krystyny i to oni cieszyli się z trzeciego miejsca.

Finał należał do debiutujących Kaman Rakietowców oraz Suns. Rakietowcy przebojowo dotarli do finału, poważnie męcząc się tylko na starcie z Golden Wings 61. Tutaj jednak musieli uznać wyższość Suns, którzy postawili na solidne przygotowanie kondycyjne 🙂

Doświadczenie pokazuje, że warto zadbać o szybką regenerację, jak i solidną rozgrzewkę i rozciąganie.
Kibice jak zwykle najwspanialsi, Ci najmłodsi buszowali w piasku, nieco starsi ćwiczyli z piłkami, a reszta brawami i okrzykami wspierała walczących na boisku.

Najbliższy turniej już 28.07 od 9:30. Zapraszamy!

Klasyfikacja generalna do podejrzenia: http://tss.org.pl/plazowka/tabele_turniejowe/

Autor zdjęcia: Piotr Kłos, dziękujemy.

Posted in plazowka.