Podsumowanie Fazy I trzeciego sezonu ALSR

Nowy Rok to zwykle czas podsumowań i planów na przyszłość. My zaczniemy od tego pierwszego i podsumujemy Fazę I trzeciego sezonu ALSR.

Zgodnie z nowym systemem rozgrywek 12 drużyn zapewniło już sobie awans do fazy play-off i obecnie będą grały w grupach E i F o jak najlepsze rozstawienie. Pozostałe 16 drużyn będzie toczyć zmagania o ostatnie 4 premiowane miejsca w grupach G i H.

Można rzec, że nie zanotowaliśmy niespodzianek. Do fazy pucharowej awansowała w komplecie pierwsza dziesiątka poprzedniego sezonu. Dwie drużyny zakończyły pierwszą fazę bez straty choćby seta – w grupie A Rakiety I oraz w grupie C Dystrykt 12 I. Na drugim biegunie znalazł się debiutant – drużyna Wilków Północy, która wciąż czeka na swoją pierwszą wygraną partię w ALSR.

Garść statystyk po pierwszej fazie. Najmniej napracowały się drużyny wymienione w poprzednim akapicie. Rozegrały minimalną liczbę setów – 18. Najwięcej zaś rozegrała drużyna Fairy Tail, bo aż 24! Jednak najwięcej emocji naszym zdaniem w skali całej pierwszej fazy dostarczyły kibicom drużyny Nadmorskich Piranii oraz Dystryktu 12 II. Każda z nich czterokrotnie kończyła seta na przewagi – niestety w większości przypadków jako pokonani. Najbardziej zacięty set był udziałem ekip z grupy A – w pierwszym secie meczu pomiędzy Super Team 47 a Zmory + zanotowaliśmy wynik 28:30. Także druga (a w zasadzie pierwsza 😉 ) drużyna Zmor, grająca w grupie D, wpisała się do księgi rekordów ALSR sezonu 2017/2018 – wygrywając 25:5 w drugim secie meczu z Trzynastką. Był to set z najmniejszą liczbą punktów. Najwyższe zwycięstwo w całym meczu padło łupem Koniczynek I, które Wilkom Północy w trzech setach oddały raptem 26 punktów.

Jak wiadomo niektóre mecze mają dodatkowy smaczek – są to swoistego rodzaju rewanże za spotkania z poprzednich sezonów. W pierwszej fazie mieliśmy okazję zobaczyć udany rewanż Suns SP14 vs Kojoty (za finał z pierwszego sezonu) oraz powtórkę z rozrywki, czyli wygraną Rakiet I nad Super Team (za mecz o III miejsce w pierwszym sezonie).
Jeszcze więcej takich spotkań będzie miało miejsce w II fazie: rewanże za oba półfinały z I sezonu (Suns vs Rakiety I oraz Super Team vs Kojoty), rewanż za finał z sezonu drugiego (Koniczynki I vs Dystrykt 12 I) oraz za mecz o trzecie miejsce z II sezonu (Suns vs STO 2). Emocji nie powinno brakować!

Jeśli chodzi o tabele wszechczasów to jak dotąd rozegraliśmy w ALSR 301 meczów, 1041 setów, w których zdobyto niemal 42 tysiące punktów. Najwięcej spotkań (30) rozegrały drużyny: Dystrykt 12 I, Kojoty i Suns SP14. Trzy drużyny rozegrały już ponad 100 setów: Kojoty (104), Suns SP 14 (104) i STO 2 (101). Najlepszy współczynnik meczów ma drużyna Kojotów (9), a setów Rakiety I (4,21). Najwyższe zwycięstwa (nie licząc walkowerów) odniosła drużyna Rakiet I: 25-3 w meczu z Lwami Gedanensis oraz 75-18 w meczu z Trojką Gdańsk (oba spotkania w drugim sezonie).

Nasza Liga to nie tylko walka na parkiecie, ale także fantastyczna społeczność, czego najlepszym dowodem są statystyki naszego facebookowego fanpage’a. Od startu sezonu dodaliśmy 70 postów, których zasięg wyniósł blisko 44 tysiące odsłon. Największą popularnością cieszył się post z relacją wideo z meczu Rakiety II PSP vs. STO2, który dotarł do 3400 odbiorców. Wasza łączna aktywność to ponad 2,2 tysiąca reakcji, komentarzy i udostępnień, co daje średnią prawie 32 działania na każdy post. Wrzuciliśmy także 18 filmów i relacji live, przy oglądaniu których spędziliście ponad 380 godzin. To naprawdę sporo czasu!

To tyle jeśli chodzi o podsumowanie Fazy I. Szykujcie się na drugą!