Piąta kolejka była wyjątkowa nie tylko pod względem ciekawych spotkań. Był to też pierwszy weekend, od kiedy ruszyła ALSR – Grupa Wsparcia – czyli dzielna grupa pomocników, która podczas meczu pilnie obserwuje grę na boisku, wybiera MVP, wręcza nagrodę oraz pisze krótką relację z meczu. Poniżej pierwsze efekty ich pracy.

W meczu Kościuszkowcy - Suns zwycięstwo wywalczyli ci pierwsi (3:2), nie dając się oślepić blaskowi płynącemu z przeciwnej strony boiska. Mecz był bardzo zacięty - set za set, punkt za punkt. Wspaniałe widowisko! Gratulacje dla najlepszego zawodnika meczu, Pawła Kolana!
Na drugim boisku Super Team dzielnie walczył z Rakietami I, zdobywając punkt za punktem, serie ataków jak z armaty spadały na przeciwnika. Jednak Ci drudzy po utracie kilku punktów skuteczną grą potrafili szybko to odrobić wygrywając ostatecznie trzy sety. MVP meczu zdobył Rafał Bartelik.

Początek spotkania Vipers Team vs Trójki był bardzo wyrównany i piłka nie chciała spaść na ziemie, widzieliśmy więc długie akcje. Dzięki dobrej zagrywce Vipers Team pewnie odskoczył i wygrał pierwszego seta. W kolejnych partiach Trójki rozkręcały się z akcji na akcję i nie wiele brakowało aby trzeci set padł ich łupem. Niestety kontuzja w samej końcówce pokrzyżowała ich plany. MVP meczu zdobyła Małgosia Marynowska.
Niedźwiedzie im bliżej zimy, tym bardziej pobudzone, to jakiś cud natury! Na mecz z Lwami Gedanensis stawili się w bojowym nastroju. Sprawnie, lecz nie bez kłopotów wyszarpali swoje 3 punkty do tabeli. W ostatnim secie do samego końca trzymali kibiców w napięciu, by ostatecznie zwyciężyć 26:24 i cały mecz 3:0. Zawodnikiem meczu został Krzysztof Wardaszka.

Zaskakująco sprawnie poszło Orłom w meczu z Koniczynkami. Mocny skład, wypoczęci i zmobilizowani to ich przepis na sukces w tym sezonie. Czujni w obronie, bezlitośni w ataku i przyjacielscy pod siatką. Pierwsze dwa sety poszły gładko, w trzecim Koniczynki postawiły się nieco mocniej, ale ostatecznie wywalczyły 19 punktów w secie. Zawodniczką meczy została Magda Polanowska.
Na drugim boisku w tym czasie Jastrzębie urządziły wyprawę na ryby, jednak po dwóch wygranych setach okazało się, że to nie jakieś płotki, tylko prawdziwe Nadmorskie Piranie z wielkimi zębiskami. Nie dość, że dogoniły 2 stracone sety, to jeszcze pogoniły Jastrzębie w tiebreaku! MVP spotkania został Rafał Wiśniewski.

W porannym niedzielnym meczu spotkały się Wilki Północy oraz Polanki. Pierwszy set to ciągła walka punkt za punkt jednych i drugich. Ostatecznie to Wilki wytrzymały i wygrały pierwszego seta do 23. W drugim secie Polanki chyba jeszcze niewyspane szybko przegrały seta do 18. Po dwóch setach zatem to Wilki były bliżej zwycięstwa. Stare siatkarskie powiedzenie mówi, że kto nie wygrywa 3-0 przegrywa 2-3. Tak też się stało. Polanki po kilku mocnych słowach we własnym gronie zaczęły popełniać mniej błędów i pewnie wygrały sety do 20 i 15. W tie braku emocje sięgały zenitu. Żadna z drużyn nie mogła osiągnąć bezpiecznej przewagi. W samej końcówce ten morderczy pojedynek lepiej rozegrały Polanki wygrywając na przewagi do 16. MVP meczu zdobył Artur Zamkowski . W drugim porannym niedzielnym meczu spotkały się drużyny Dystryktu 12 i Fairy Tail. Jak przystało na obrońców tytułu mistrzów, zawodnicy Dystryktu 12 od początku rozpoczęli spokojnie i czujnie co zaowocowało powstaniem przewagi. Zawodnicy Fairy Tail starali dotrzymać kroku jednak po uzyskaniu remisu 6:6 mistrzowie włączyli drugi bieg i nie pozwolili już się dogonić, wygrywając pierwszy set do 14. W drugim i trzecim secie zawodnicy Dystryktu kontrolowali grę wygrywając odpowiednio do 14 i 13. MVP meczu został kapitan Dystryktu - Wiktor Chełmiński.

W niedzielę w samo południe na parkiecie spotkały się Rakiety II z Trzynastką. Znacznie lepiej skoncentrowana wyszła na boisko Trzynastka i wygrała pierwszy set. Drugi set należał do Rakiet, które otrząsnęły się z początkowej niemocy. Trzynastka w trzecim secie okazała się być jednak nie do pokonania. Końcówka całego meczu należała jednak do Rakiet, które wygrały czwarty set i nie pozostawiły żadnych złudzeń w tie - breaku. Wynik końcowy - 3:2 dla Rakiet. Wybór najlepszego zawodnika nie był łatwy, ponieważ Rakiety to prawdziwa Drużyna. MVP trafiło do Mariusza Rożka. Podkreślić jednak należy wspaniałą pracę obu wystawiających w Rakietach! Na drugim boisku grali ze sobą Ducky Fellows vs Kojoty. W pierwszym secie po nerwowym początku Kojoty przejęły inicjatywę i zwyciężyły. Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki. W końcowych fragmentach Kaczory wyszły na kilku punktowe prowadzenie i wydawało się, że doprowadza do remisu. Kojoty to drużyna, która radziła sobie nie raz w takich tarapatach. Kilka składanych akcji, kilka kontr i to Kojoty prowadziły 2-0. Trzeci set także wyrównany ale po raz kolejny szale zwycięstwa na swoją stronę przechylili gracze szkoły nr 85. MVP Krzysztof Sałata

Ach cóż to był za mecz! - Muszkieterowie vs Neptun Orunia. Chyba nikt nie odważył się przewidywać wyniku. Punkt za punkt, na równi wszyscy MVP. Jednak doping - mikrofony, tuby, kolumna i wzmacniacz okazał się dużym wzmocnieniem. Brawo Kibice! Neptun uległ 1:3.I jak to często bywa – wynik zupełnie nie odzwierciedla tej walki na boisku. To było wspaniałe siatkarskie widowisko. MVP meczu został Marcin Duraj. Już samo pojawienie się Zmor+ na boisku świadczyło o tym, że będzie to ostry i zacięty mecz, bo wygrać z Chilli Squad był ich celem. Pierwszy set skończył się z dużą przewagą dla Papryczek, jednak w drugim Zmory+ pokazały pazur i tylko przez kilka błędów nie udało im się wygrać kolejnego. W trzecim secie Chilli Squad pokazał kto tu jednak jest ostry, kończąc mecz zwycięstwem. MVP meczu zdobył Sławek Gonera.

Jeszcze tylko dwie kolejki zostały do końca etapu grupowego. Coraz większe przetasowania w tabelach i coraz wnikliwsze obliczenia, kto wyjdzie do play off teraz, a kto powalczy w barażach. Do zobaczenia na boiskach i trybunach!