PGE Atom Trefl Sopot i Lotos Trefl Gdańsk partnerami ALSR!

Dążenie do osiągnięcia najlepszych wyników, profesjonalizm w podejściu do podejmowanych działań oraz chęć propagowania siatkówki jako sportu dla każdego, to niewątpliwie wartości bliskie zarówno zawodowym drużynom piłki siatkowej - PGE Atom Trefl Sopot i Lotos Trefl Gdańsk - jak i organizatorom Amatorskiej Ligi Siatkówki Rodziców.

Rodzice na Sali, przymierzając się do organizacji ligi postawili przed sobą i budowaną przez siebie inicjatywą niełatwe zadanie. Projekt mający na celu zintegrowanie społeczności skupionych wokół szkół, budowanie ducha sportowej rywalizacji i zasad fair play, pokazanie jak świetnie można wspólnie spędzić czasu wolny, wymagało pozyskania odpowiednich partnerów. Takimi partnerami bez wątpienia są obie zawodowe drużyny piłki siatkowej w Trójmieście.

PGE Atom Trefl Sopot, wciąż podejmuje działania zmierzające do upowszechnienia rozgrywek siatkarskich wśród najmłodszych dziewcząt. Sukcesy kolejnych odsłon "Pomorskiej Ligi Mini Siatkówki" jak również "Ferie Pod Siatką" są najlepszym tego dowodem. Wielokrotne spotkania zawodniczek drużyny PGE Atomu Trefla Sopot z uczniami Trójmiejskich podstawówek przynoszą coraz lepsze efekty. Ilość dziewczynek grających w siatkówkę, mogących w przyszłości stanowić świetną bazę do budowania kolejnych profesjonalnych zespołów, rośnie z roku na rok.

Drużyna Lotosu Trefla Gdańsk, również w temacie edukacji siatkarskiej ma własne, osobiste sukcesy. Od pewnego czasu w ramach programu "Siatkarz z klasą", Wojtek Grzyb - jeden z kluczowych zawodników naszej gdańskiej drużyny, ale i wicemistrz świata z 2006 roku, a osobiście tata trójki świetnych dzieciaków, otacza opieką uczniów z klasy Ve szkoły podstawowej nr. 8, na gdańskim Chełmie. Koledzy Wojtka z drużyny Lotosu Trefla Gdańsk, również w tym temacie nie próżnują.

Nie mogliśmy wyobrazić sobie lepszych partnerów dla naszej inicjatywy - już teraz bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, że rozpoczęta właśnie współpraca trwać będzie również w kolejnych edycjach Amatorskiej Ligi Siatkówki Rodziców gdańskich szkół podstawowych.
 

 

Posted in alsr, tss.