Ostatnie mecze I fazy za nami

Wreszcie poznaliśmy komplet drużyn, które już po pierwszej fazie rozgrywek zapewniły sobie awans do play-off i w drugiej fazie grać będą o jak najlepsze rozstawienie. Decydujące mecze, czy to o awans, czy o pierwsze miejsce w grupie, nie przyniosły aż takich emocji jakich wiele osób się spodziewało. Dość powiedzieć, że na 12 spotkań aż 9 zakończyło się wynikiem 3:0.

W grupie A druga drużyna Rakiet II musiała wygrać swój mecz za 3 punkty by zachować matematyczne szanse na bezpośredni awans do play-off. Mimo wzmocnień, jakie w ostatnim czasie poczyniła drużyna Lwów, plan udało się wykonać i Rakietom pozostało czekać na wynik następnego meczu. Super Team nie dał jednak szans Orłom wygrywając pewnie w trzech setach i pozbawiając złudzeń gospodarzy – Rakietom przyjdzie walczyć o play-off w drugiej fazie. W ostatnim meczu tej grupy zmierzyły się w walce o pierwsze miejsce niepokonane dotąd drużyny STO2 i Rakiet I. Rakiety odpaliły od samego początku i zdecydowanie wygrały, w każdym z setów nie pozwalając przeciwnikom ugrać więcej niż 15 punktów.

W grupie B Suns zrewanżowali się Kojotom za porażkę w finale pierwszego sezonu ALSR wygrywając 3:1 i zajmując tym samym pierwsze miejsce w grupie. W meczu o premiowane awansem trzecie miejsce zmierzyły się ze sobą drużyny Ducky Fellows i Niedźwiedzi. Misie jednak chyba poczuły już zimę i nie były w stanie nawiązać równej walki, przegrywając 0:3.

W sobotę spotkały się dwie dotychczas niezwyciężone drużyny w grupie C. Muszkieterowie nie wytrzymali naporu obrońców mistrzowskiego tytułu i przegrali z Dystryktem 12 w trzech setach. Wcześniej jednak tego dnia drużyna Vipers Team rozprawiła się z ekipą Huraganu 61 i tym samym wywarła presję na Kościuszkowców, którzy by awansować, musieli wygrać swój niedzielny bój z Piraniami. Tak też się stało i Vipers Team drogi do play-off muszą szukać w drugiej fazie rozgrywek.

Wreszcie w grupie D mieliśmy dwa spotkania decydujące o końcowym układzie tabeli. W walce o fotel lidera Zmory, mimo iż rozkręcały się z każdym setem, uległy pierwszej drużynie Koniczynek 0:3. Najciekawszy był jednak mecz o awans pomiędzy Neptunem Orunia a Fairy Tail. Po pierwszym gładko przegranym secie, w drugim Neptun uległ dopiero po zaciętej końcówce 27:29. To zwiastowało emocje i kibice śledzący transmisję na naszym profilu Facebook nie zawiedli się – trzeci set, choć minimalnie, dla Neptuna. Tym razem jednak najbardziej znane siatkarskie porzekadło nie sprawdziło się i po wygraniu czwartego seta do 20, Fairy Tail zajął trzecie miejsce w grupie D i tym samym awansował do play-off.