Koniec II fazy rozgrywek

Cóż to był za weekend! Z 28 drużyn tylko 5 nie wygrało żadnego seta. W trzech pojedynkach do rozstrzygnięcia potrzebny był piąty set. Naprawdę, emocji nie brakowało. No i najważniejsze – znamy wszystkie osiem par rundy play-off. Szczegóły w zakładce “Terminarz”.

Grupy E i F zakończyły rozgrywki tydzień temu i w tej kolejce walczyły o rozstawienie w III fazie. Na początek spotkały się Ducky Fellows i Fairy Tail w grze o “11” przed play-off. Po łatwej przegranej pierwszej partii Kaczki wzięły się do roboty i wygrały kolejne trzy sety i cały mecz. Jednak z każdym setem było coraz trudniej – ostatni to już gra na przewagi.
W drugiej parze zmierzyły się drużyny z czwartych miejsc grup E i F. ZMORY okazały się nie takie straszne i “7” wywalczyła po trzech setach drużyna STO 2.
Na sobotni deser dostaliśmy pojedynek gigantów czyli jedynych niepokonanych w tym sezonie drużyn, tj. Suns SP14 oraz Dystrykt 12 I. Ależ to było spotkanie! Wyniki 26:28 w drugim secie i 30:28 w trzecim mówią same za siebie. Mimo walecznej postawy Słońcom nie udał się rewanż za półfinał z poprzedniego sezonu i po zaciętym boju ostatecznie przegrały 1:3.
W niedzielę w pierwszej parze Kościuszkowcy starli się z Super Teamem 47. Po wygranej na przewagi pierwszej partii później poszło już łatwiej i mecz zakończył się w trzech setach, choć niewiele brakowało by trwał dłużej, po tym jak w trzecim secie Super Team odrobił 3 punkty straty i wyrównał stan rywalizacji na 23:23. Na więcej jednak Kościuszkowcy już nie pozwolili.
W meczu o “5” Rakiety I zmierzyły się z Muszkieterami. Tu też oglądaliśmy dwa zacięte sety na przewagi, z których drugi (a trzeci w meczu) na wyraźne życzenie Rakiet, które roztrwoniły w końcówce seta aż 5 punktów przewagi. Szczęśliwie dla nich udało się wygrać tę partię i w czwartym secie Muszkieterowie już się nie podnieśli.
Ostatnia para to mecz, którego stawką było rozstawienie z “3” w rundzie play-off. Był to najbardziej zacięty mecz tej kolejki. Wicemistrz poprzedniego sezonu, Koniczynki I SP8, niestety po raz kolejny musiał uznać wyższość Kojotów – z tą drużyną przegrał wszystkie 3 dotychczasowe mecze w historii rozgrywek ALSR. Podobnie jednak jak w poprzednim sezonie do wyłonienia zwycięzcy potrzebnych było aż pięć setów.
W grupie G Jastrzębie pokonując Lwy Gedanensis zapewniły sobie fotel lidera nowej grupy I przed startem III fazy. Lwy w tej samej grupie zajmują ostatnią pozycję w tabeli. W drugim meczu walczące o awans do play-off Zmory+ zmierzyły się z ostatnią w tabeli drużyną Koniczynek II. Niestety, by myśleć o awansie musiały w tym meczu zainkasować trzy punkty – ta sztuka się im jednak nie udała. Mimo zwycięstwa w tym zaciętym spotkaniu 3:2 w III fazie będą “tylko” bić się o miejsca 17-28. W ostatnim sobotnim meczu tej grupy pewne awansu z pierwszego miejsca Rakiety II łatwo pokonały Niedźwiedzie 3:0. Po wcześniejszej stracie punktów przez Zmory+ Miśki i tak miały zapewnione drugie miejsce w grupie i grę w play-off, więc mecz mogły potraktować nieco lżej. Jedyny niedzielny mecz tej grupy to pojedynek Orłów SP82 i Trójki. Dwa łatwo wygrane sety uśpiły czujność Orłów i w trzecim dały się zaskoczyć Trójce. W czwartej partii odzyskały jednak rytm i w kolejnej fazie na starcie mają zaliczony komplet punktów.
W grupie H na początek w dosyć wyrównanym meczu Nadmorskie Piranie pokonały zespół Trzynastki 3:1. Przegrywając ten mecz Trzynastka postawiła się w trudnej sytuacji, gdyż rozgrywki nowej grupy J zaczyna na ostatnim miejscu tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. W drugiej parze zmierzyli się lider i wicelider tabeli czyli pewny awansu Neptun Orunia i walcząca o awans drużyna Vipers Team. Mimo przegranej Vipers awans udało się im wywalczyć – po zaciętym pięciosetowym boju zdobyli upragniony punkt i nie musieli nerwowo śledzić, co zrobi ich rywal do tego awansu. Jak się później okazało, niezależnie od wyniku tego spotkania i tak zajęliby drugie miejsce w grupie, gdyż Polanki w meczu z Huraganem straciły seta. Pytanie co by było, gdyby wiedziały, że walczą wciąż o play-off. Pozostałe trzy sety to ich wyraźne wygrane, więc była spora szansa na zwycięstwo 3:0. Stało się jednak inaczej i Polanki muszą zadowolić się pozycją lidera grupy J na starcie III fazy rozgrywek. W ostatnim meczu grupy H Wilki Północy po minimalnie przegranym wyrównanym pierwszym secie nie były w stanie podjąć walki w kolejnych partiach i łatwo przegrały 0:3.