Jeżeli ktoś myślał, że w rozwijaniu sportu amatorskiego w Trójmieście poprzestaniemy wyłącznie na siatkówce, to się grubo mylił  Jednak co to chcemy Wam zakomunikować wymaga pewnego wprowadzenia.

Budując Trójmiejskie Stowarzyszenie Sportowe chcieliśmy działać w wielu obszarach, nie zamykać się wyłącznie na siatkówkę, którą tak bardzo uwielbiamy. Nie przypuszczaliśmy jednak, że kolejną aktywnością sportową jaka zagości w naszym stowarzyszeniu będzie sport z kategorii bardziej indywidualnych [jak się okazuje, z pozoru tylko].

Jakiś czas temu poznaliśmy Anetę Jarońską, osobę nieco szaloną [wciąż jednak trudno spotkać bardziej szalone osoby niż my], o wielkim zapale do realizacji nowatorskich pomysłów oraz chęci tworzenia przestrzeni do aktywności ruchowej mieszkańców Trójmiasta i okolicy. Aneta Jarońska prowadzi grupę zapaleńców, której korzenie sięgają roku 2016. To wtedy powstała idea Iron Woman Trójmiasto … początkowy pomysł ewoluował i rósł w siłę a do biegających pań dołączali panowie. Tak oto w ten październikowy słoneczny dzień 2018 roku, dobrnęliśmy do chwili, w której możemy publicznie oświadczyć, że Aneta została członkiem stowarzyszenia zaś Iron Woman Trójmiasto stał się projektem Trójmiejskiego Stowarzyszenia Sportowego. Jednocześnie mając na uwadze, że grupa nie jest już jednolita płciowo, wspólnie – wraz z dotychczasowymi uczestnikami zajęć biegowych – postanowiliśmy zmienić nazwę na Iron Team – grupa biegowa.

Serdecznie witamy Anetę w naszym stowarzyszeniu i mamy nadzieję, że wspólne działania – o których niebawem usłyszycie więcej – a których liderem będzie Aneta, sprawią, że osoby nie pałające miłością do siatkówki znajdą swoje miejsce w bieganiu razem z nami.

Posted in bieganie, tss.