Listopadowy długi weekend to nie czas na kocyk i gorącą herbatkę, a przynajmniej nie dla zawodników Amatorskiej Ligi Siatkówki Rodziców! Po rodzinnych wojażach czas spotkać się na boisku i stawić czoła kolejnym wyzwaniom.
Wyjazdowy weekend sprawił, że niektóre drużyny musiały sobie poradzić w osłabionym składzie, co skrzętnie wykorzystywali przeciwnicy. Większość spotkań zakończyła się wynikiem 3:0. Nie obyło się jednak bez emocji.

Już na drugim sobotnim spotkaniu między Super Team 47 (SP47) a Nadmorskimi Piraniami (ZSO8) zawodnicy postanowili zagrać na nerwach swoim kibicom. Po pierwszych pewnych setach dla Piranii, w trzecim secie niczym po mocnej kawie, do boju ruszyli zawodnicy Super Team 47 pokonując rywali do 15. Czwarty set to próba sił i nerwów obydwu drużyn. Niewiele brakowało by Piranie sięgnęły po 3 punktowe zwycięstwo, ale w końcówce seta zimną krew zachował Super Team, wygrywając na przewagi 26:24. Tiebreak potwierdził dominację reprezentantów SP47, którzy w nagrodę za piękną walkę musieli podzielić się punktami z rywalem.

Na drugi tiebreak nie trzeba było długo czekać. Niecałe 2 godziny później długi bój stoczyły drużyny Vipers Team (SP89) i Jastrzębie (SP86). Tu jednak podział setów był równy – prowadzili raz jedni, raz drudzy. Warty odnotowania jest fakt, że sety wygrane przez Jastrzębie zakończyły się z minimalną przewagą (25:23; 26:24). Waleczne węże nie chciały odpuścić ani na moment.

Dużą niespodzianką był mecz Neptuna Orunia (SP19) z Huraganem 61 (SP61). Neptun Orunia nieco uśpiony dotychczasowym dorobkiem przeciwników, musiał zmierzyć się z niesamowitą dyspozycją Huraganu 61. Drużyna z SP61 z prawdziwą sztormową siłą wydzierała rywalowi punkt po punkcie, odważnie prowadząc, tracąc i znowu goniąc. Takiej walki w ich wykonaniu dawno nie widzieliśmy, a chcemy więcej! Pierwszy set zakończył się na przewagi 27:25 dla Neptuna, trzeci trafił na konto Huraganu (25:23). Czwarty set ostatecznie rozstrzygnął walkę dwóch żywiołów na korzyść władcy mórz. Ale radzimy innym drużynom dobrze się przygotować na starcie z Huragan61, bo rozpędzeni mogą sprawić spore wyzwanie.

Kolejna kolejka już w weekend 10-11.11.2018. Zapraszamy do kibicowania na sali Pozytywnej Szkoły Podstawowej, przy ul. Azaliowej 18 w Gdańsku.

Wyniki meczów w trzeciej kolejce:
STO2 vs Trójka SP3 3:0 (25:9; 25:10; 25:10)
GreenGo Team SP8 vs Lwy Gedanensis 3:0 (25:13; 25:15; 25:8)
SuperTeam47 SP47 vs Nadmorskie Piranie ZSO8 3:2 (13:25; 21:25; 25:15; 26:24; 15:7)
Kościuszkowcy SP52 vs Koniczynki SP8 3:0 (25:7; 25:20; 25:17)
Vipers Team SP89 vs Jastrzębie SP86 3:2 (17:25; 25:23; 18:25; 26:24; 15:8)
Niedźwiedzie SP38 vs Orły SP82 1:3 (25;23; 18;25; 17;25; 20;25)
Zmory SP2 vs Trzynastka SP92 3:0 (25:17; 25:17; 25:14)
Muszkieterowie SP70 vs Wilki Północy SP45 3:0 (25:8; 25:18; 25:22)
Neptun Orunia SP19 vs Huragan 61 SP61 3:1 (27:25; 25:21; 23:25; 25:19)
Fairy Tail SP80 vs Zmory+ SP2 3:0 (25:9; 25:20; 25:21)
Rakiety II PSP vs Chilli Squad SP12 0:3 (11:25; 17:25; 13:25)
Ducky Fellows SP48 vs Polanki STO1 0:3 (20:25; 21:25; 21:25)