Gala Plebiscytu Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych

Tradycyjnie co roku Prezydent Gdańska organizuje plebiscyt premiujący przedsiębiorczość w Gdańsku. Amatorska Liga Siatkówki Rodziców została nominowana w kategorii Przedsiębiorca Społeczny. W wyścigu o tytuł rywalizowaliśmy z Chorągwią Gdańską ZHP i innymi stowarzyszeniami i fundacjami działającymi w Gdańsku i dla Gdańszczan.
 

Nagrodę publiczności zdobyliśmy w głosowaniu internetowym, kiedy to na naszą inicjatywę wpłynęła rekordowa w historii plebiscytu liczba głosów – 14704! 
Członkowie drużyn ligowych opracowali strategię, której by im sam Napoleon pozazdrościł i z wypiekami na twarzach pokonali konkurencję w ostatnich minutach głosowania.
O nagrodzie Prezydenta decydowała Kapituła nagrody i tu na wynik trzeba było poczekać do samej Gali.
 
Gala Plebiscytu Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych odbyła się 17.01.2018 w Europejskim Centrum Solidarności. Nasza ligowa reprezentacja stawiła się tego wieczoru wyjątkowo nie w strojach sportowych. Na pierwszy ogień poszła nagroda publiczności, były zdjęcia, uśmiechy i przemówienia. Nasi reprezentanci nie zdażyli dobrze zejść ze sceny, kiedy to pan Prezydent Paweł Adamowicz krzyknął: „Wracajcie! Nagrodę Prezydenta Gdańska otrzymuje Amatorska Liga Siatkówki Rodziców!” 
Zaskoczenie było olbrzymie, radość również. A potem już tylko zdjęcia, gratulacje, wywiady i miłe rozmowy z innymi nominowanymi i nagrodzonymi. 
Ekipa ALSR była tego dnia tak fotogeniczna, że przebojem podbiła serca redakcji Dziennika Bałtyckiego. Pierwsza wzmianka o Lidze pojawiła się już kolejnego dnia po Gali. A szerszy wywiad i zdjęcia w kolejnym tygodniu 26.01.2018.
 
Wygrana w plebiscycie to wspaniała okazja do rozpropagowania inicjatywy wśród innych szkół i rodziców. Liczymy też mocno na to, że ułatwi nam rozmowy ze sponsorami, bez których Liga nie mogłaby działać z takim rozmachem.
 
Składamy serdeczne gratulacje całej społeczności Ligi – to nasz wspólny sukces, bo wszyscy tworzymy ALSR.
Podziękowania niech popłyną także do naszych sponsorów (Decathlon Kartuska, GDPM), Partnerów i Pozytywnej Szkoły Podstawowej w Gdańsku, współorganizatora Ligi za Wasze zaufanie i motywację do działania.

no images were found

Posted in alsr, tss.