Tak jest! Pierwsza kolejka PALPR już za nami! Ach co tam się działo. Kto nie był, niech żałuje, bo emocji nie brakowało. Rozegraliśmy siedem spotkań, 3 damskie oraz 4 męskie.

Rozpoczęliśmy od panów. W pierwszym pojedynku walkę na boisku stoczyła ze sobą młoda i stara gwardia Polibudy. PG Veterans po zaciętym spotkaniu musieli uznać wyższość debiutujących w lidze, młodszych kolegów z Politechniki Gdańskiej, przegrywając z nimi 17:25. Patrząc na poprzedni sezon, wiemy na co stać Veteranów i na pewno tak łatwo nie dadzą się zepchnąć na dalsze pozycje.

Jako drudzy na parkiecie zameldowali się obrońcy tytułu - BST, którzy przeciwnikom z Bydgoszczy pokazali, że nie są łatwym rywalem, pokonując ich 38:10. Zręczni Bydgoszcz to debiutujący zespół, który utworzyła paczka kolegów, spotykając się po 18stu latach na parkiecie. Cieszymy się, że do nas dołączyliście i pomimo tych wielu kilometrów, które macie do pokonania, zdecydowaliście się na start w lidze. Z zaciekawieniem będziemy oglądali Wasze poczyniania na parkiecie :).

W trzecim spotkaniu znowu na boisko wyszli chłopacy z Politechniki, podejmując tym razem zespół Dziadkersów. Niech ta nazwa nikogo nie zmyli. Gościliśmy już tę ekipę w poprzednim sezonie, tyle że pod inną nazwą. Tak! Zgadza się. To nasz słynny Sokół Oldboys, który w zeszłym roku zaciekle walczył o pierwsze miejsce. Czy w tym roku im się to uda? Czas pokaże. Na pewno będą walczyli, bo nie tylko wrócili pod nową nazwą, ale również z kilkoma wzmocnieniami. Na ich nieszczęście w pierwszym meczu ulegli młodszej ekipie z Politechniki, przegrywając 20:27. No Panowie z Polibudy, całkiem udany start w tym sezonie. 😉

Męskie rozgrywki zakończyło spotkanie BST z PG Veterans. Był to drugi mecz dla obu zespołów tego dnia. Zmęczenie pewnie już dało się we znaki, ale nie przeszkodziło w pokazaniu na co stać i jedną i drugą ekipę. Po zaciętej walce lepsi okazali się panowie z BST, wygrywając 20:17. Nasi obrońcy tytułu mocno zaczęli, więc jest pewne, że tak łatwo innym nie odpuszczą ;).

Rozgrywki Pań rozpoczęliśmy od pojedynku Politechniki Gdańskiej z Amatorską. Po bardzo fajnym, wyrównanym pojedynku, obrończynie tytułu musiały uznać wyższość koleżanek z Polibudy, przegrywając z nimi 15:16. Znając umiejętności, a przede wszystkim wolę walki dziewczyn z Amatorskiej, wiemy, że tak łatwo tego tytułu nie dadzą sobie wyrwać i odegrają się w rundzie rewanżowej 😉

W drugim meczu spotkały się ze sobą całkiem nowe ekipy. Kadra C w swoim debiucie pokonała dziewczyny z Elbląga, wygrywając 19:28. Forever Young, bo o nich mowa, to grupa koleżanek, które po kilku latach przerwy, postanowiły wrócić na boisko i znowu poczuć te emocje. Mamy nadzieję, że po pierwszym spotkaniu wspomnienia wróciły i z uśmiechem na twarzy wracałyście do domu ;). Druga debiutująca drużyna, choć nie do końca debiutująca, to Kadra C. Została ona stworzona przez część dziewczyn z Amatorskiej, a część z Baltic Squadu (ekipy z poprzedniego sezonu). No zobaczymy co ta mieszanka wybuchowa nam sobą zaprezentuje 😉

Ostatni mecz kobiet to pojedynek Uniwerku z Politechniką. Dziewczyny z Polibudy pokazały wszystkim damskim ekipom, że w tym roku również nie będzie z nimi łatwo, bo mimo tego, że był to ich drugi mecz w ciągu dnia, udało im się pokonać koleżanki z AZSu UG 25:19. Jednak czy Uniwerek sobie odpuści inne mecze? Tego nie jesteśmy tacy pewni..

Tak to wszystko wyglądało, a kolejne emocje już 15 grudnia. Wtedy też po raz pierwszy na parkiecie ujrzymy ostatnią debiutującą w tym roku męską ekipę. Tym razem mowa o ...... A potrzymamy wszystkich w niepewności. Na pewno warto przyjść i zobaczyć co sobą reprezentują. Jak znam kapitana tej drużyny, to jestem przekonana, że nie dadzą sobie tak łatwo wyrwać punktów. Będzie się działo! Jesteśmy o tym przekonani! Nie może Was zabraknąć na trybunach!

P.S. Mamy nadzieję, że tym razem nie będzie problemów z tablicą i pilot się odnajdzie, tak jak podczas ostatniego spotkania 😉

Wyniki I kolejki:

Mężczyźni:

  1. PG Veterans vs Politechnika Gdańska 17:25
  2. BST vs Zręczni Bydgoszcz 38:10
  3. Politechnika Gdańska vs Dziadkersi 27:20
  4. BSTvs PG Veterans 20:17

 

Kobiety:

  1. Politechnika Gdańska vs Amatorska Gdańsk 16:15
  2. Forever Young vs Kadra C 19:28
  3. Politechnika Gdańska vs AZS Uniwersytet Gdański 25:19
Posted in palpr.