Co z sezonem 2020/2021?!

O dawna zastawialiśmy się czy podczas obecnego stanu epidemiologicznego będziemy w stanie rozegrać kolejny sezon Amatorskiej Ligi Siatkówki Rodziców. Jeszcze do piątku mogliśmy snuć wyłącznie plany i rozważania co by było gdyby. Teraz gdy już – mniej więcej – wszystko jest nam wiadome nakreślamy jak będzie wyglądał najbliższy sezon ligowy… a zmiana będzie kolosalna.

Obecne przepisy sanitarne jak i te które wydało Ministerstwo Edukacji oraz Ministerstwo Sportu, uniemożliwiły nam organizację sezonu w dotychczasowym kształcie. 34 drużyny, blisko 600 osób uczestniczących w rozgrywkach, ponad 1000 osób odwiedzających salę sportową … to na razie przeszłość. By jednak nie zabijać idei ani nie pozbawiać Was możliwości gry w siatkówkę czy też rywalizacji, postanowiliśmy zmienić na ten trudny czas sposób rozgrywania ligi.

Sezon 2020/2021 w Amatorskiej Lidze Siatkówki Rodziców, to sezon turniejowy. Począwszy od początku października będziemy sukcesywnie organizować turnieje o różnym poziomie umiejętności. W turniejach tych będzie mogła wziąć ograniczona liczba drużyn. Na każdy turniej należy zgłosić się osobno ale nie będzie „wyścigu zbrojeń” 🙂 Możecie zgłosić się na dowolną ilość turniejów spośród ogłoszonych terminów za jednym razem. Każdy z turniejów to osobna historia dlatego też jeżeli w którymś nie możecie wziąć udziału … to głowa do góry. Nie ma co się przejmować. By jednak móc wyłonić mistrza najbliższego sezonu będziemy prowadzić klasyfikację generalną. Drużyny w zależności od zajętego miejsca w turnieju otrzymają odpowiednią ilość punktów. Suma punktów w generalce pozwoli – mamy taką nadzieję – wybrać pary finałowe spośród drużyn biorących udział w rozgrywkach i zorganizować Wielki Finał na koniec kwietnia 2021 r.

Zasada iż udział w turnieju może wziąć wyłącznie drużyna złożona z rodziców dzieci konkretnej szkoły podstawowej w dalszym ciągu obowiązuje. Jednak nie ograniczamy się w tym momencie wyłącznie do gdańskich szkół. Zapraszamy do zabawy drużyny z Trójmiasta i okolic!

Szczegółowy regulamin a także obostrzenia epidemiologiczne opublikujemy wkrótce. Szykujcie się do walki, bo już niedługo ruszamy. Koniecznie puśćcie tę informację dalej! Czas ruszać do gry!

Posted in alsr.