Zakończ rok dobrym uczynkiem – dla siebie oraz dla dzieciaków, podopiecznych Hospicjum.
Bieg Anioła, to 5 km dystans w pięknych okolicznościach przyrody przy plaży w Gdańsku Brzeźnie. Czyste powietrze, pachnące świerki i szum fal – czy jest lepsze miejsce na sobotni, grudniowy poranek?
Bieg Anioła to wydarzenie dla każdego, kto jest wrażliwy na los innych a do tego aktywny ruchowo.
Kompletuj strój anioła – skrzydła, białą szatę czy aureolkę i biegnij razem z nami!
Na najbardziej anielskich Aniołów czekają nagrody niespodzianki.

Start zapisów – już wkrótce, na stronie: https://elektronicznezapisy.pl
Limit miejsc: 300 osób
Pakiet startowy – 49zł (cegiełka na hospicjum)

DLA KOGO BIEGNIEMY?
Dla podopiecznych Hospicjum Pomorze Dzieciom.

KTO TWORZY HOSPICJUM?
Wysoce wykwalifikowany zespół medyków: lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i psychologów i kapelan jezuita

DLA KOGO?
Trafiają do nas dzieci, dla których współczesna medycyna nie zna ratunku: wcześniaki tak maleńkie, że mieszczą się na jednej dłoni, kilkuletni marzyciele o tak ogromnym harcie ducha, że każdego dnia zaskakują zespół hospicjum swoją mądrością, świadomością i umiejętnością cieszenia się z życia mimo przeciwności, w końcu nastolatkowie…którym przyszło dojrzeć dużo, dużo szybciej…ale także osoby doświadczające żałoby i dowiadujące się o śmiertelnej wadzie dziecka w czasie ciąży.

JAK POMAGAMY?
24 godziny na dobę we wszystkie dni w roku, dojeżdżając do chorych dzieci na Pomorzu (nawet w promieniu ponad 100 km od Trójmiasta), wypożyczamy nieodpłatnie specjalistyczny sprzęt medyczny umożliwiający bezpieczny pobyt dziecka w domu, świadczymy opiekę socjalną, wspieramy rodziny w okresie żałoby (indywidualnie w warunkach domowych oraz Grupa Wsparcia dla Rodzin w Żałobie), prowadzimy również Hospicjum Perinatalne „Tulipani”, a także realizujemy program „Wsparcie po stracie” dla osób w żałobie po śmierci partnera życiowego, po nagłej stracie i po wczesnej stracie.

DLACZEGO TO WAŻNE?
Nie mamy wpływu na to, że nasze dzieci odchodzą. Jedyne co możemy zrobić to zapewnić im godną śmierć i godne życie w czasie choroby. By dzieci ostatni etap swojego życia mogły spędzić w cieple rodzinnego domu, z daleka od szpitala, w swoim pokoju, z rodzicami, rodzeństwem, zwierzakami i zabawkami… bo Hospicjum Pomorze Dzieciom to nie jest bilet w jedną stronę, to szansa na cieszenie się każdą chwilą, choć zwykle pozostało bardzo mało czasu…

CZEGO POTRZEBUJEMY I DLACZEGO SAMI POTRZEBUJEMY POMOCY?
Miesięczny koszt kompleksowej opieki hospicjum domowego, łącznie z pomocą socjalną i fachowym wsparciem psychologicznym dla rodzin w żałobie to około 100 tysięcy złotych. NFZ po raz pierwszy wsparł naszą działalność po trzech latach, pokrywając 40% miesięcznych kosztów.

ORGANIZATOR: Grupa Biegowa Iron Team/ Trójmiejskie Stowarzyszenie Sportowe
Grupa biegowa Iron Team założona przez trenera personalnego i doświadczoną biegaczkę Anetę Jarońską. Początkowo grupa działała pod nazwą Iron Women, ale coraz chętniej zaczęli do niej dołączać panowie, więc trzeba było dostosować nazwę do stanu rzeczywistego. Zgrana ekipa od kilku lat wspólnie trenująca i przygotowująca się do startów w maratonach i półmaratonach. Doświadczeni biegacze i trenerzy personalni, gotowi pracować dla misji popularyzacji biegania.

Posted in Uncategorized.